З 10 ГРУДНЯ 2019 ПО 30 ЧЕРВНЯ 2020 РОКУ НА КИЇВЩИНІ ЗАБОРОНЕНО ЛОВИТИ РАКІВ

У період з 10 грудня 2019 року по 30 червня 2020 року встановлюється заборона на вилов раків в рибогосподарських водних об’єктах Київської області та міста Києва. Заборону встановлено з метою забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час природного відтворення та збільшення їх запасів у водоймах.

Наукові дослідження Інституту рибного господарства НААН України стверджують, що температура води у водоймах та в повітрі, співвідношення статей та міграційні процеси свідчать про нормальний перебіг підготовки до спарювання. Через два-три тижні після запліднення самка відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у червні, коли температура води досягає 21-23 °C. Виходячи з цього, оптимальними термінами заборони є грудень - червень.

Повідомляємо, лов раків в заборонений період є порушенням у сфері охорони водних біоресурсів, в результаті якого настає адміністративна відповідальність. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки за кожного незаконно виловленого рака.

Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення