ДЕІ Столичного округу проведено огляд територій земель водного фонду річки Рось у місті Біла Церква



ДЕІ Столичного округу проведено огляд територій земель водного фонду річки Рось у місті Біла Церква.

Інспекторами проведено огляд території земель водного фонду з метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання і виявлення адміністративних правопорушень, на підставі електронної петиції «Про розробку та здійснення проєкту щодо порятунку р. Рось з подальшим використанням його для відновлення водності всіх рік України та їх приток-малих річок» від 18.12.2022 року за № 22/170066-еп. 

Державною екологічною інспекцією Столичного округу 24.12.2024 проведено огляд території земель водного фонду річки Рось у місті Біла Церква, на території Білоцерківської територіальної громади Білоцерківського району Київської області, за координатами: 49.787889, 30.114972.


Виявлено, що через річку Рось побудовано бетонну конструкцію (греблю), яка з’єднує місто з районом Заріччя (це історично сформований зв’язок) та веде до колишнього млина (споруда 19 століття) на вулиці Надрічна 56-68.

На виконання вимог ст.60 Земельного кодексу України, ст.88 Водного кодексу України виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради розроблений та затверджений рішенням міської ради від 25 червня 2015 року №1506-76-VII затверджений проект землеустрою щодо встановлення межі прибережно-захисної смуги уздовж берега р. Рось в межах міста Біла Церква та винесені в натуру.

Інспекторами проведено огляд території земель водного фонду (річки Рось) у місті Біла Церква Білоцерківської територіальної громади Білоцерківського району Київської області за координатами: 49.7875278, 30.1120556. В прибережно-захисній смузі річки Рось до урізу води збудовано готельно-розважальний комплекс з закладом громадського харчування, територія огороджена, доступ до ПЗС обмежений.

Також проведено огляд території земель водного фонду (річки Рось) у місті Біла Церква Білоцерківської територіальної громади Білоцерківського району Київської області, за координатами: 49.7892091, 30.1160736.

Поруч з колишнім млином (споруда 19 століття) на вулиці Івана Франка побудовано та здійснюється подальше будівництво ТОВ «Гребля Клаб» готельно-розважального комплексу (спа-клуб, басейн під відкритим небом з підігрівом). Встановлено проведення робіт на землях водного фонду без процедури Оцінки впливу на довкілля.

Проведено огляд території земель водного фонду (річки Рось) Білоцерківської територіальної громади Білоцерківського району Київської області на території села Глибочка, за координатами: 49.7680660, 30.0325622.

Збудовано дамбу, яка утворила Глибочанське водосховище (історично склалося) Пилипчанський старостинський округ. Рівень води у водосховищі відповідно до водомірної рейки нижчий встановленої норми. Поверхнева вода без ознак засмічення (забруднення). 

Проведено огляд території земель водного фонду (річка Протока, притока річки Рось) у м. Біла Церква, за координатами: 49.8006188, 30.1657620. Скиду неочищених стічних вод по рельєфу місцевості не виявлено. Річка Протока покрита кригою. Візуально забруднення (засмічення) поверхневих вод та ґрунту стічними водами – не виявлено. 

Відповідно до статті 61 Земельного кодексу України прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах дозволяються лише реконструкція, реставрація та капітальний ремонт існуючих об’єктів, а не будівництво нових.

ДЕІ Столичного округу закликає громаду Білоцерківщини дотримуватися обмежень у використанні земельних ділянок прибережних захисних смуг уздовж річки Рось: не розорювати, не влаштовувати сміттєзвалища, не організовувати скид неочищених стоків та будівництво будь-яких споруд. Оскільки на цій території гніздяться, розмножуються та зимують лебеді, які є важливою частиною місцевої фауни.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці