До весни залишилося 4 дні… Отже, починається спалювання сухої рослинності🔥


🚒🔥Так, на вихідних, протягом суботи, рятувальники понад 10 разів виїжджали на пожежі в екосистемах Київщини: тричі у Білоцерківському та Обухівському районах, двічі у Броварському та Бучанському районах, один у Фастівському. Дані ГУ ДСНС у Київській області.

Державна екологічна інспекція Столичного округу нагадує, що адміністративна відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ, та опалого листя складає від 3060 до 6120 гривень.

Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складає від 1530 до 4590 гривень.

Кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів та зелених насаджень передбачає штраф від 91800 до 153000 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

ВИПАЛЮВАННЯ ТРАВИ ЗНИЩУЄ ПРИРОДУ ТА ШКОДИТЬ ВАШОМУ ЗДОРОВ’Ю!

Під час згоряння однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини онкологічні хвороби. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовини.

Якщо ви бачите, що горить суха трава, негайно викликайте поліцію та пожежників!

📷Фото: ДСНС У Київській області.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці