11 вересня 2024 року начальник Державної екологічної інспекції Столичного округу Яна Майборода провела онлайн-нараду з актуальних питань екологічної ситуації на річці Десна

На зображенні може бути: 5 людей, телефон та текст «06460 ፋሜ iPhone iPhone(Biranik) (BTaл.й) 3a3иmcbKa T นูง K: つシロンやや iPhone952952 iPhone 952952 BиwropoA MoM... nKanopblaome AepжaBHa eKoлorи4Ha ИHcneKuίR HcneKиR CToли4Horo HHO oKpyry นง»


11 вересня 2024 року начальник Державної екологічної інспекції Столичного округу Яна Майборода провела онлайн-нараду з актуальних питань екологічної ситуації на річці Десна.

Участь у нараді взяли представники місцевих органів влади та екологічних служб, включаючи міського голову Вишгородської міської ради Олексія Момота, першого заступника міського голови Ростислава Кириченка, голову Зазимської сільської територіальної громади Віталія Крупенка, заступника начальника Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Києві та Київській області Олега Клименка та начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Володимира Сабадаша.

Під час наради обговорили стан річки Десна та спільно розглянули можливі рішення для покращення ситуації.

Учасники наради обговорювали план дій у випадку погіршення подальшого екологічного стану, включаючи профілактичні та оперативні заходи.

Визначено у разі необхідності організацію процесу вилову загиблої риби, включаючи залучення територіальних громад, рибалок, комунальних підприємств і рибінспекції. Для цього передбачено використання спеціального обладнання, такого як човни, сітки та механізми для збору риби.

У разі виявлення погіршення екологічної ситуації щодо водних біоресурсів обговорено питання вилову та утилізації.

Начальник Державної екологічної інспекції Столичного округу запропонувала визначити три точки для вилову мертвої риби. Вона також запропонувала виділити від кожної територіальної громади по 10 плавзасобів, сіток, захисних костюмів тощо. Крім того, слід визначити місця прийому виловленої риби та забезпечити транспортування риби до місць тимчасового зберігання і подальшої утилізації.

Голова Зазимської сільської територіальної громади підкреслив важливість точного визначення необхідних сил і засобів. Він також запропонував допомогу місцевого підприємства, яке виготовляє пластикову тару, для надання ємностей для збору та зберігання мертвої риби.

На нараді прийніли рішення:

  • Забезпечити наявність всіх необхідних ресурсів для моніторингу та ліквідації наслідків екологічної ситуації.
  • Проводити спільні заходи щодо вилову риби та профілактичні заходи для запобігання використанню води з річки Десна до стабілізації ситуації.
  • У разі додаткових потреб направити листи до Київської обласної військової адміністрації та Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної адміністрації.
  • Забезпечити розрахунок розміру шкоди, заподіяної навколишньому середовищу у випадку фіксації фактів замору риби.

Нарада окреслила важливі напрямки для вирішення стану річки Десна, підкресливши необхідність активної координації між органами влади, місцевими громадами та екологічними службами для подолання цієї складної ситуації. Усі органи державної та місцевої влади, а також відповідальні служби, функціонують у режимі підвищеної готовності.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці