1 листопада – Всесвітній день екології та екологів



1 листопада – Всесвітній день екології та екологів

Щороку 1 листопада світ відзначає Всесвітній день екології та екологів. Цей день нагадує про важливість взаємозв’язків між людиною та навколишнім середовищем, про наш вплив на природу і необхідність відповідально ставитися до її збереження.

Екологія наука, що вивчає взаємозв’язки живих істот із середовищем, у якому вони живуть. Її розгалуження відображають різноманіття живої природи і складність взаємодій у ній: екологія людини, рослин, тварин, популяційна екологія, яка досліджує стосунки між особинами одного виду, та екологія угруповань, що аналізує зв’язки між організмами різних видів.

В Україні екологічна проблематика набула особливого значення в умовах війни, що спричинила забруднення повітря, ґрунтів та водних ресурсів, а також загрожує біорізноманіттю. В умовах зростаючого впливу людини на довкілля екологія стала актуальною як ніколи, адже вона пропонує рішення для збереження природного балансу .

ДЕІ Столичного округу: як можна допомогти екології:

Переробка відходів і сортування сміття. Пластикова переробка дозволяє економити вдвічі більше енергії, ніж його спалювання. Алюмінієві бляшанки, лідери у переробці, складають менше 1% відходів. Повторне використання переробленої бляшанки займає приблизно 60 днів, а скляна тара може повертатися на полиці магазинів через 30 днів після переробки.

Купуючи українські товари, ви сприяєте зменшенню енергетичних витрат на їх транспортування, адже багато продуктів долають великі відстані, перш ніж потрапляють на полиці магазинів. Підтримка місцевих ринків та бізнесу допомагає зберегти ресурси та зміцнити економіку країни. До того ж, завдяки державній програмі кешбеку, ініційованій Президентом України та реалізованій Міністерством економіки, покупці української продукції отримують 10% від вартості товарів назад на свій рахунок. Цей кешбек можна витратити на оплату комунальних послуг, відвідування кафе чи кінотеатрів, тим самим продовжуючи підтримувати українську економіку.

Перехід на багаторазові пляшки зменшує кількість пластикових відходів, адже така пляшка дозволяє заощадити до 156 пластикових пляшок щороку.

Державна екологічна інспекція Столичного округу нагадує, що кожен з нас може зробити внесок у захист природи: здати відпрацьовані батарейки та лампи на переробку, економно використовувати воду, вимикати зайве світло. Зменшення кількості відходів та раціональне використання ресурсів – це не лише модні тренди, а й необхідність для нашого майбутнього.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці